Tema // Brugere, Fagpersoner, Frivillige, Pårørende, Senfølger

NY AFTEN-ÅBNINGSTID i CSMs chatrådgivning

Fra tirsdag d. 23. marts udvider vi vores åbningstider i chatten og du har nu mulighed for at chatte med en af vores dygtige chatrådgivere mellem kl. 19.00 og 22.00 tirsdag aften i vores landsdækkende og anonyme chatrådgivning.

Har du været udsat for seksuelle overgreb i barndommen eller kender du en, der har? Og har du brug for at dele det med nogen?

I vores anonyme chatrådgivning kan du møde frivillige rådgivere, der har særlig viden om senfølger efter seksuelle overgreb i barndommen. De vil rådgive, vejlede og støtte dig med udgangspunkt i din situation.

Du finder vores chatrådgivning her → Anonym chatrådgivning

               

20. februar

Bevilling fra VELUX Fonden

CSM Syd – Frivilligsektion har med stor glæde modtaget en bevilling...
22. november

Præsentationsfilm

Hos CSM Syd – Frivilligsektion er der mulighed for at få...
14. januar

Havde jeg ikke haft det her sted, havde jeg virkelig været på tynd is

Klik på linket herunder for at læse hele artiklen: https://csm-danmark.dk/syd-frivillig/wp-content/uploads/sites/3/2021/01/2021-Fyens.dk-Havde-jeg-ikke-haft-det-her-sted.pdf